fbpx Skip to content

Pilates v Poprade

Každý z nás by sa mal hýbať a cvičiť. No možno nie každému vyhovujú možnosti, ktoré má vo svojom okolí. Mnohým nemusia vyhovovať posilňovne, činky a stroje, na ktorých si, bez predchádzajúcich inštrukcií môže viac ublížiť, ako nájsť priaznivý účinok. A ak hľadá skôr cvičenia na zlepšenie kondície a spevnenie tela, tak stroje a činky by mal na začiatok vylúčiť a začať cvičenia s vlastnou váhou tela, ktoré sú pre človeka prirodzené. Činky a stroje by mali byť ďalší levej, ak bude chcieť zapracovať na budovaní svalstva.

Pilates metóda tou najlepšou variantnou, ako so svojim telom urobiť zázraky.

Pilates cviky sa zameriavajú na každý sval tela. Dôraz kladie na jeho stred, teda brucho a chrbát, ako jeden zo základných bodov každého pohybu.

Je to cvičenie prevažne s vlastnou váhou tela, aj za použitia pomôcok, ako sú fit lopty, gumené expandre a ostatné špeciálne a balančné pomôcky, určené pre takéto cvičenia.

Pilates aj prevencia bolestí

Ako bolo spomínané, pilates cvičenia nielen priaznivo pôsobia na zdravie, kondíciu a telo, no zároveň sú aj metódou, ktorá sa využíva na zmiernenie, ba odstránenie bolestí chrbta a chrbtice, ktoré vznikajú z dlhodobého, nesprávneho, monotónneho pohybu, väčšinou v sedavých zamestnaniach alebo stereotypnej práci v stoji.

Ak aj vy už pociťujete takéto ťažkosti a neskúsili ste ešte pilates, tak možno nastal ten správny čas.

Nielen že sa naučíte, ako správne a efektívne cvičiť, ale aj ako správne dýchať a vo všeobecnosti správne držať celé telo počas bežných aktivít vo vašom živote.

Taktiež aj keď vykonávate nejaký šport, prípadne už navštevujete posilňovne, je pilates najlepšou alternatívou kompenzačného cvičenia!

Preto, ak máte záujem celkovo zlepšiť vaše zdravie, odstrániť bolesti chrbta, spevniť telo a cítiť sa skvelo, začnite s pilatesom.

V Poprade ponúkame možnosť prihlásiť sa do skupiny pre začiatočníkov, kde si postupne prejdeme všetky základné princípy, metódy a cviky, ktoré vám v krátkom čase skvalitnia život, pohyb aj myslenie.

Skupina pre začiatočníkov je v utorok a štvrtok o 16:OO hod,  
(cena za cvičenie: 6€/osoba)

Ak vám nevyhovujú skupinové cvičenia, cvičte individuálne za najvýhodnejších podmienok!

Neváhajte a prihláste sa 

VIAC INFORMÁCII

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ – Arthur Schopenhauer.

 

error: Obsah je chránený !!!